Przekaż dalej:

Relacja z XVI wrocławskiej konferencji dla diabetyków

Już za nami wyjątkowe wydarzenie czyli XVI WROSŁAWSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA dla osób z cukrzycą i ich rodzin

 

W tym roku pragnąc docierać z naszą ideą dbania o siebie poprzez zwiększanie wiedzy o sposobach postępowania i prowadzenia terapii w cukrzycy stworzyliśmy dodatkowy panel kierowany do osób z cukrzycą typu 1. Pierwszy wykład w tym panelu informował o nowościach i ułatwieniach w terapii pompowej czyli o hybrydowych pompach insulinowych aktywnie wspomagających użytkownika w jego codziennych staraniach w osiąganiu optymalnych wyników glikemii. 

 

Można też było posłuchać jakim problemem jest aktualnie szeroko diagnozowane zjawisko insulinooporności  i dlaczego należy reagować na to metaboliczne zaburzenie, które lekceważone lub niedostrzeżone może owocować niekorzystnym wpływem na zdrowie sprzyjając np. rozwojowi chorób układu sercowo-naczyniowego. 

 

Wśród propozycji wykładów była również powtórka z zasad zdrowego odżywiania w cukrzycy – żeby na co dzień mieć większą ochotę na posiłki nie tylko smaczne, ale różnorodne i wpływające pozytywnie na kondycję organizmu i glikemię poposiłkową. I oczywiście temat często pomijany, a mający podstawowy wpływ na postawę względem cukrzycy i efekty terapii – czyli zmęczenie chorobą i depresja. Było również coś dla rodziców najmłodszych diabetyków, czyli dla każdego coś ciekawego.
W codziennym funkcjonowaniu w Świecie gdzie mamy zalew różnych informacji warto wybierać te najbardziej wartościowe żeby nie zaśmiecać głowy nieistotnymi faktami obciążającymi tylko pamięć. Warto szukać sprawdzonych informacji i wiedzy, oraz szukać rozwiązań. 
Nie mogłeś być na tego rocznej Konferencji? – Szkoda! Ale nie mart się w przyszłym roku będzie następna

 

 

< Starszy wpis

Nowszy wpis >

Autor

19 listopada 2023

ADRES KOŁA : 

50-148 Wrocław, ul.Biskupia 11 
(między Wita Stwosza a Oławską)
 
telefon:  71 /3417657
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Wrocław 
KRS: 0000224202 
Numer konta: 
31 1940 1076 3106 3515 0000 0000